Щодня 8:30 - 18:00
+38 067 311 50 75
12 січня…
12.01.2021

12 січня…

... у США день гарячого чаю та марципану в Індії день молоді, а в Україні — день вішака.

Для всіх нас це звична і буденна річ, котра у нас в щоденному вжитку, проте мало хто знає — як ж з'явилися вішаки? Хто автор і якими були перші екземпляри? 

Історією виникнення вішака для одягу

Вперше вішаки з'явилися ще в 16 столітті у Франції. Вони були великих розмірів і з закругленими вгору плічками. 

Поява спеціальних пристосувань для зберігання речей в підвішеному стані була продиктована тим, що ящики для зберігання одягу раніше лежали на підлозі, а в 16 столітті виникла тенденція ставити їх вертикально. 

Так було зручніше шукати і діставати речі, вони краще зберігалися і менше м'ялись, що було дуже цінно, адже прасок ще не придумали.

Пізніше по вигляду вішака можна було зрозуміти до кого належав їх власник — селянин чи знатний пан.

Сьогодні прийнято вважати, що першим кроком до появи вішалки був винахід "гачка для одягу" Нортоном в 1869 році, який швидко увійшов в повсякденне життя городян. 

З приходом епохи Модерну стали змінюватися життєві ідеали і стилі, з'явилися технології масового виробництва і почало зароджуватися масове споживання. 

Винахід вішалки для одягу припадає саме на епоху Модернізму, адже одяг на вішалці не мнеться і тому не потрібно витрачати багато часу на прасування білизни. 

У 1903 році проблему нестачі гачків на заводі з виробництва дроту вирішив А. Партхаус тим, що з дроту створив особливу конструкцію, яка мала два овалу з боків з'єднуються нагорі в гачок. 

А у 1932 році придумали прикріпляти картонні вставки, щоб надати конструкції жорсткість. Це було зроблено для можливості зручно розміщувати на ній навіть мокрий одяг. І лише в 1935 році винайшли вішалку-плечики яка має настільки широке поширення сьогодні.

Висновок

Ось так було винайдено звичні нам вішаки, без котрих ми уже і не уявляємо наш побут. Вішаки допомагають нам компактно та зручно зберігати наш одяг, та пришвидшують наші ранкові збори на роботу. 

Магазинам одягу без цього елементу узагалі немає шансів працювати. Тож, якщо вам потрібні якісні вішаки від прямого виробника — звертайтеся до нас і ми з радістю допоможемо вам!